Farebné varianty a povrchá úprava

Naše produkty počas procesu výroby sú niekoľko krát brúsené, aby sa docielil čo najjemnejší povrch a vzhľad.

Na rezanie a gravírovanie rôznych tvarov používame technológiu laserového lúča (pokiaľ nie je uvedené inak), preto pri drevenom materiály (preglejka) sú okraje od tohto procesu tmavé. Pri čerstvo vyrobených produktoch pomocou lasera je možné cítiť zápach spáleného dreva, ktorý do 2-3 dňoch vyprchá.

Výrobky z preglejky sú vyrobené z 3mm hrubej (3 vrstvovej)  brezovej preglejky (pokiaľ nie je uvedené inak). Aj napriek tomu že používame materiál vyššej triedy kvality, môže sa objaviť na povrchu iný farebný odtieň spôsobený prírodným zafarbením dreva, očká, farebné pásy (jadro dreva, letokruhy), prípadne hrče v strednej vrstve preglejky, čo spôsobí inú farbu na reznej hrane. Na výpalkoch zo zadej strany sa môže objaviť jemné zadymenie spôsobené technológiou výroby.

povrchová úprava drevených výrezov

 

Jednofarebné dekorácie/zápichy na tortu sú vyrábané farbením/striekaním výrezu z preglejky. Farebné dekorácie nie sú určené pre priamy styk s potravinami.

Jednotlivé odtiene pre porovnanie je možné vidieť na nasledujúcom obrázku (v poradí zľava hore: biela, ružová, modrá, červená, prírodná, čierna, hnedá, zlatá, strieborná).

Viacfarebné zápichy vyrábame vrstvením materiálu rôznej farby (zvýraznenie 3D efektu) alebo pomocou priamej potlače preglejky.

 

 

 

 

Okrem farebných variantov ktoré sú pri produktoch,  vieme na požiadanie a po vzájomnej dohode vyrobiť výrobky aj v iných farebných prevedeniach, prípadne s inou povrchovou úpravou (morenie, lakovanie, napúšťanie olejom).

Zapichovaciu časť pri dekoráciach na torty odporúčame obaliť do potravinárskej fólie, aby sa predišlo kontaktu torty s dekoráciou. Takto bude výrobok chránený pred vlhkosťou z torty ako aj nedôjde k priamemu kontaktu zápichu a torty.